AR-GE

Peksan Plastik

PEKSAN Kurulduğu günden itibaren Ar-Ge çalışmalarına aralık vermeden özenle ve titizlikle devam etmektedir. Kendi bünyesinde bulunan plastik ambalaj ​konusunda uzman teknik kadrosu aynı zamanda yeni ürün gelişimi ve kalıp tasarımı aşamasında da aktif rol oynadığından dolayı inovasyon adına tüm bileşenler kusursuzca bir araya gelebilmektedir.Ar-Ge konusunda yapılan kesintisiz yatırımlar neticesinde bugün hem tasarım ve modelleme hem de hayalleri gerçeğe dönüştürme aşamasında son teknoloji makina ve ekipmanlar kullanılmaktadır.

Ar-Ge çalışmaları, PEKSAN'ın strateji ve büyüme hedeflerine paralel olarak şekillenmektedir. Bu çerçevede hedef pazarlara uygun ürünler, rekabetçi teknolojiler, optimize edilmiş tasarımlar desteklenmektedir.

Bugün PEKSAN'ın 29 Ekim Mahallesi / İZMİR tesislerinde çalışmalarını sürdürmekte olan Ar-Ge birimi teknolojiyi yakından takip ederek Kalite/Ekonomi oranını en üst düzeyde tutmayı hedefleyen, Hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen PEKSAN'ın en önemli temel taşlarından bir tanesidir.